Fiona Zondervan

Fiona Zondervan

HET DIER VERBEELD

Fiona aan het woord: ‘Dieren geven me houvast in deze wereld. Ik put hoop en moed uit hun aanwezigheid. Ik verbeeld ze het liefst in steen maar ook in brons. Het gaat me niet alleen om de buitenkant, het uiterlijk, maar ook de binnenkant wil ik laten ervaren en zien. Dit is een voort durend proces, vaak in series. Ik maak beelden van vogels en zoogdieren met vorm, vacht en beweging als dragers.

Een beeld is geen biologische illustratie: de houding, de spiermassa’s, het dier zèlf is het verhaal. Ik tracht accuraat te zijn in de weergave, maar niet noodzakelijkerwijs gedetailleerd. Het proces van kijken, bewust worden en maken is een indringende en persoonlijke zoektocht. Het dier in al zijn verschijningsvormen is onmetelijk boeiend. Hun kwetsbaarheid raakt mij diep. Dat probeer ik te verbeelden. Door beelden van dieren te maken geef ik het dier een gezicht.

Dieren zijn mijn modellen. Brons en steen het materiaal waar ik in werk. Het materiaal wat ik gebruik is bepalend voor de vorm. De (on)mogelijkheden van steen en brons bepalen mede het uiteindelijke karakter van het beeld ‘ .

Kunstwerken van deze kunstenaar:

000

Comments (0)

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*

Aanmelden voor nieuwsbrief